tel. +48 721 559 579       e-mail: biuro@own-energy.pl
Fotowoltaika

fotowoltaika

Pompy ciepła

pompy ciepła

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe

Instalacje sanitarne

instalacje sanitarne

Dlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczną?

dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

Od kilku lat kwestia instalacji fotowoltaicznych nie schodzi z czołówki najgorętszych i najbardziej interesujących tematów związanych z budownictwem i instalacjami. Trudno się temu dziwić. Na co dzień widzimy rosnące ceny nie tylko za prąd, ale też materiały opałowe i ogrzewanie. Fotowoltaika pozwala całkowicie uniezależnić się od płacenia rachunków, a w połączeniu z pompą ciepła stać się całkowicie samowystarczalnym gospodarstwem domowym. Nadal jednak wiele osób ma wobec takiego rozwiązania pewne obawy, więc czas najwyższy je rozwiać. Dlaczego instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja i warto ją podjąć?

Fotowoltaika – jakie obawy najczęściej wiążą się z wdrożeniem takiego systemu?

O instalacjach fotowoltaicznych słyszy się dzisiaj bardzo wiele. Jednak niektórzy boją się w nie inwestować. Obawy te podyktowane są świadomością dość sporych nakładów finansowych, jakie trzeba ponieść w związku z zakupem paneli i pozostałych elementów systemu. Poza tym wciąż wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście taka instalacja będzie na tyle wydajna, że wyprodukuje w naszych warunkach pogodowych dostateczną ilość energii elektrycznej dla danego gospodarstwa domowego.

Wiele osób wciąż nie chce modernizować sprawdzonego źródła dostarczania energii elektrycznej, jakim jest prąd z sieci pomimo stale rosnących rachunków, ponieważ obawia się awarii fotowoltaiki lub uszkodzenia paneli, choć takie systemy objęte są wieloletnią gwarancją, a ich awaryjność jest niska. Często też strach ten wynika po prostu z niewiedzy i szumu informacyjnego oraz poparty jest danymi o fotowoltaice, które wynikają z nieodpowiedniej ekspozycji paneli, nabycia systemu z niesprawdzonego źródła, czy też zainstalowania systemu w nieodpowiedni sposób.

Co trzeba wiedzieć, rozważając zakup fotowoltaiki?

Instalacja fotowoltaiczna jest dość dużą inwestycją, która zwróci się w przeciągu kilku kolejnych lat i zdecydowanie nie zapewni zysków od razu. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i takie, które pozwala uniezależnić się od dostaw z zewnętrznych sieci i tym samym ciągle rosnących rachunków.

Wraz z pompą ciepła pozwala też stworzyć nowoczesny, ergonomiczny obiekt w pełni samowystarczalny i korzystający z odnawialny źródeł energii. To świetne rozwiązanie zgodne z coraz nowszymi wymogami w kwestii obostrzeń dotyczących kotłów i materiałów opałowych. Zastąpienie pieca węglowego lub urządzenia na olej czy gaz będzie nie tylko zdrowsze dla domowników i środowiska, ale pozwoli też zaoszczędzić znacznie więcej przestrzeni w budynku. Taki system jest też idealny dla wygodnego i energooszczędnego ogrzewania podłogowego.

Własna elektrownia to zabezpieczenie nie tylko dla domu, ale też firmy, które wcale nie musi być aż tak kosztowne. Co roku można skorzystać z kilku rodzajów dofinansowania, dzięki czemu zakup zarówno fotowoltaiki, jak i pompy ciepła można zmniejszyć nawet o połowę. Są to dotacje bezzwrotne, które dotyczą zarówno nowo budowanych obiektów, jak i budynków jedynie podlegających termomodernizacji.

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Powodów, dla których warto jest wyposażyć swoje gospodarstwo domowe w instalację fotowoltaiczną, jest naprawdę bardzo wiele. Jednak wśród tych najważniejszych warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Koszty zakupu paneli fotowoltaicznych i całego systemu oraz jego instalacji zwracają się po kilku latach. W stosunku do dalszego, darmowego użytkowania prądu instalacja wcale nie jest taka kosztowna.
  • Fotowoltaika pozwala całkowicie uniezależnić się od dostaw prądu z sieci, a tym samym od płacenia stale rosnących rachunków. To także ciągły dostęp do prądu w przypadku, gdy w ogólnodostępnej sieci doszło do nieprzewidzianej awarii.
  • Źródłem i surowcem, z którego instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd, jest słońce, czyli odnawialne źródło energii, którego nie zabraknie. Nawet w przypadku miesięcy zimowych czy pochmurnych dni system ciągle pracuje, a nadwyżki wyprodukowanej energii są gromadzone. Mogą być one przechowywane w specjalnym urządzeniu lub odsyłane i sprzedawane do sieci z dodatkowym zyskiem.
  • Fotowoltaika to w pełni ekologiczne źródło energii, które w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko ani domowników i ich zdrowie. Podczas wieloletniego korzystania z systemu nie dochodzi do produkcji żadnych zanieczyszczeń.
  • Większość systemów fotowoltaicznych w tym paneli to obecnie produkty najwyższej jakości. Podczas zakupu warto zwrócić na ten aspekt uwagę. Przeważnie jednak ogólnodostępne modele opatrzone są długoletnią gwarancją wynoszącą nawet 25-35 lat, dzięki czemu w przypadku awarii nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z naprawą.
  • Decydując się na budowę nowego domu lub obiektu gospodarczego, trzeba dziś liczyć się z nowymi wymogami dotyczącymi obostrzeń związanych z ochroną środowiska i wytycznymi, które w ciągu najbliższych lat prawdopodobnie będą się zaostrzać. Wszystko wskazuje na to, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii będzie preferowane, a być może też wymagane. Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej to zatem inwestycja w przyszłość i dobry krok w przypadku ewentualnej sprzedaży w przyszłości.
  • Obecnie technologia rozwija się w tempie galopującym, co dotyczy również fotowoltaiki. Oferowane panele fotowoltaiczne są coraz wydajniejsze i lepsze. Dostępne są także coraz bardziej zaawansowane urządzenia, dzięki którym możliwa jest optymalizacja oraz jeszcze lepsze i bardziej dopasowane działanie fotowoltaiki do indywidualnych potrzeb.
  • Z racji rosnącego zapotrzebowania i popularności fotowoltaiki, ceny paneli fotowoltaicznych, jak i komponentów niezbędnych do ich montażu stają się coraz korzystniejsze i bardziej przystępne. Na takie inwestycje może więc sobie pozwolić coraz więcej osób, ciesząc się ze zdrowej, samowystarczalnej energii.

Fotowoltaika to zdecydowanie jedna z najkorzystniejszych i najpraktyczniejszych technologii, jaką możemy wdrożyć w nasze życie. Przy zakupie systemu warto wybrać solidną firmę, która dokładnie zaprojektuje, dobierze i wykona montaż instalacji, która zagwarantuje dostatecznie dużo dobrej energii ze słońca na wiele lat. Nasza firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysokiej jakości produktom oraz indywidualnemu podejściu do każdego Klienta – cieszy się bardzo dużym zaufaniem, czego dowodem są opinie naszych Klientów.

Own Energy S.C.
ul. Pękowicka 37D/9
31-262 Kraków

tel. +48 721 559 579

biuro@own-energy.pl

NIP 6842665358
REGON 521895812

Zalety fotowoltaiki

→ Mniejsze rachunki za prąd
→ Większa wartość nieruchomości
→ Ekologia
→ Inwestycja w przyszłość
→ Bezobsługowość
→ Podgląd online
» zobacz więcej

Dlaczego OwnEnergy?

→ Sprawdzone rozwiązania
→ Organizacja dofinansowania
→ Doradztwo techniczne
→ Kalkulacja oszczędności
→ Gwarancja na lata!
→ Kompleksowa realizacja.
» zobacz więcej
Copyright © OwnEnergy 2022
Menu