tel. +48 721 559 579       e-mail: biuro@own-energy.pl
Fotowoltaika

fotowoltaika

Pompy ciepła

pompy ciepła

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe

Instalacje sanitarne

instalacje sanitarne

Zalety i wady ogrzewania podłogowego

zalety i wady ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem i alternatywą dla tradycyjnych grzejników. Zwykle montowane jest w łazience i kuchni, ale w innych pomieszczeniach także korzysta się z jego możliwości. Emitowanie ciepła przez promieniowanie pozwala uzyskać przyjemne uczucie i cieszyć się z równomiernego rozkładu temperatury w całym wnętrzu. Właśnie dlatego z takiego ogrzewania korzystają nie tylko właściciele domków jednorodzinnych, ale też mieszkań w blokach. Jakie zalety ma ten system i czym się wyróżnia?

czytaj dalej

Dlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczną?

dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

Od kilku lat kwestia instalacji fotowoltaicznych nie schodzi z czołówki najgorętszych i najbardziej interesujących tematów związanych z budownictwem i instalacjami. Trudno się temu dziwić. Na co dzień widzimy rosnące ceny nie tylko za prąd, ale też materiały opałowe i ogrzewanie. Fotowoltaika pozwala całkowicie uniezależnić się od płacenia rachunków, a w połączeniu z pompą ciepła stać się całkowicie samowystarczalnym gospodarstwem domowym. Nadal jednak wiele osób ma wobec takiego rozwiązania pewne obawy, więc czas najwyższy je rozwiać. Dlaczego instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja i warto ją podjąć?

czytaj dalej

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

zdjęcie pompy ciepła na zewnątrz budynku

Gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej i paliw mocno zachwiał finansami Polaków. Wszyscy mają świadomość, że osłonowe działania rządu kiedyś muszą się skończyć. To sprawia, że właściciele domów i mieszkań poszukują metod obniżenia swoich rachunków za ogrzewanie, które stanowią główną pozycję na liście kosztów utrzymania. Trudno się dziwić, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła. Czy warto w nie zainwestować? Kiedy opłaca się zainstalować pompę ciepła?

czytaj dalej

„Czyste powietrze” – nowe warunki programu od stycznia 2023

Program Czyste powietrze - scieżki dofinansowania

Jak wiadomo, od 3 stycznia 2023 roku ma pojawić się sporo zmian w słynnym już programie „Czyste powietrze”, z którego dotychczas skorzystało ponad 530 tysięcy Polaków. Jego celem jest zachęcanie do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła i możliwość pozyskiwania środków na te, które są „czyste”, czyli obojętne dla środowiska naturalnego. Otrzymać można też pieniądze na termomodernizację i docieplanie budynków. Dowiedz się, jak zmiany wejdą w życie z dniem 3 stycznia 2023 w założeniach omawianego programu.

czytaj dalej

Konserwacja instalacji fotowoltaicznych – jak dbać o panele fotowoltaiczne?

panele fotowoltaiczne

Badania dowodzą, że regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych może zapobiec spadkom ich wydajności. To oczywiste, że wraz z upływem czasu na panelach zaczynają odkładać się drobne zabrudzenia w postaci kurzu, pyłu, liści i innych zanieczyszczeń. Te tworzą powłokę na modułach, a w konsekwencji zmniejszają ich sprawność nawet o 15%. Żeby zapobiec ciągłym spadkom mocy i cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami, musisz wiedzieć, jak powinna przebiegać konserwacja paneli fotowoltaicznych.

czytaj dalej

Own Energy S.C.
ul. Pękowicka 37D/9
31-262 Kraków

tel. +48 721 559 579

biuro@own-energy.pl

NIP 6842665358
REGON 521895812

Zalety fotowoltaiki

→ Mniejsze rachunki za prąd
→ Większa wartość nieruchomości
→ Ekologia
→ Inwestycja w przyszłość
→ Bezobsługowość
→ Podgląd online
» zobacz więcej

Dlaczego OwnEnergy?

→ Sprawdzone rozwiązania
→ Organizacja dofinansowania
→ Doradztwo techniczne
→ Kalkulacja oszczędności
→ Gwarancja na lata!
→ Kompleksowa realizacja.
» zobacz więcej
Copyright © OwnEnergy 2022
Menu